Druhý ročník soutěže RGM Live Space odstartoval!

Druhý ročník soutěže RGM Live Space odstartoval neveřejnými koncertními vystoupeními patnácti kapel, které vybrala porota do základního kola na základě zaslaných přihlášek a nahrávek.

Oba natáčecí dny – 10. a 11.února – byly pro porotu, moderátory, TV a radiový štáb a produkci velmi náročné. Pro zájemce a fanoušky jednotlivých kapel jsou připraveny sestřihy ze všech vystoupení, které odvysílá TV Óčko a rádia Kiss podle níže přiloženého plánu.

Oproti loňskému roku došlo k několika změnám, které představuje Pavel Anděl, předseda odborné poroty: „Před sebou máme druhý ročník. Nemá smysl zastírat, že ho nepoznamenala ekonomika. Ale! Vše zlé je k něčemu dobré a myslím, že RGM Live Space je toho důkazem. Byli jsme nuceni zrušit základní kola jako veřejné koncerty a nahradit je neveřejným nahráváním pódiové prezentace. Kromě tohoto se ale nic jiného nezmění. Díky této změně se celá jarní část druhého ročníku zahustila a vy uvidíte nebo uslyšíte po čtrnácti dnech stejný počet koncertních záznamů a hlavně budete mít možnost hlasovat po celou dobu pro všechny soutěžící. Dále už vše probíhá tak, jako v loňském roce – obě semifinále i závěrečné finále formou veřejného koncertu v Akropoli a následného záznamu sestřihu koncertu na TV Óčko a v síti Rádií Kiss.“

Porota bude v letošním ročníku zasedat ve složení: Pavel Anděl, Hynek Chudárek (TV Óčko), Martin Rigler (síť Rádií Kiss), Jan Ponocný (hudebník, skladatel), Jan Čechtický (hudebník, skladatel) a Milan Cais (hudebník, skladatel, výtvarník).

Na co se tedy můžeme těšit? Od prvního března budou na webu soutěže www.rgmlivespace.cz k dispozici všechny podklady (fotky, mp3, odkazy na weby kapel na bandzone + krátké video každé kapely z únorového neveřejného natáčení), podle nichž lze pro každou kapelu hlasovat. Divácké hlasování se uzavře 30.června po odvysílání reprízy posledního záznamu na TV Óčko a v prvním červencovém týdnu už bude k dispozici seznam deseti postupujících semifinalistů. Z nich budou vybírat jak fanoušci, tak i odborná porota, stejně jako v prvním ročníku soutěže RGM Live Space (The Roads – vítěz poroty, No Heroes – vítěz diváckého hlasování) – tzn.opět pomocí hlasování po semifinálových a finálovém kole. Vítěze druhého ročníku bychom tedy měli znát v polovině listopadu 2010.© 2005 - 2024 RGM Entertainment, s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
webDesign Studio9