Toxique zabodovali na francouzském Europavox

Po velkém finále v únětickém Kravíně, kde zakončili úspešné jarní turné DeTox Toxique (22.5.) si kapela odstěhovala gauč se stolkem a dalšími nezbytnými proprietami na francouzský hudební festival Europavox (Clermont-Ferrand, konec května). Přijeli, byli viděni a „vítězili“, tak by se dal stručně charakterizovat jejich hudební výlet. Sklidili obrovský ohlas nejen ze strany posluchačů, ale i producentů. Slovy chvály nešetřili francouzští organizátoři, kteří Toxique charakterizovali jako nejaktuálnější a neúspěšnější kapelu z české delegace. A tak Toxique hned raději pozvali na podzimní evropský festival ve švédském Stockholmu.

V Belgii a Holandsku už začínají posluchači místních rádií objevovat první singl Two Sides z alba Toxique (např. Radio Pajottenland, Helmond gaat Hollands, FM Brussel). Tím však výčet aktivit toxických Toxique v čele s charizmatickou Klárou Vytiskovou nekonč. Obývák si postaví na pódiích vybraných letních hudebních akcích, odskočí si i na Slovensko.

V hlavách však už plánují natáčení jejich koncertního a vůbec prvního DVD. Termín je naplánován na začátek září, místo je známé a dnes již tradiční – Kravín v Úněticích. Jinak by vše mělo být velmi netradiční, avšak stále v duchu Toxique. Je nanejvýš pravděpodobné, že na něm už bude nějaká „vlaštovka“ i z plánovaného druhého CD, kterou však jejich příznivci už znají z koncertů.© 2005 - 2024 RGM Entertainment, s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
webDesign Studio9