RGM Hudební ceny Óčka 2008

Ve čtvrtek 22. ledna se v pražské Tesla Areně uskutečnil čtyřhodinový megakoncert spojený se slavnostním vyhlášením vítězů šestého ročníku RGM Hudebních cen Óčka 2008. Sedmitisícový dav hudebních fanoušků si tak mohl užít zatím největší hudební show tohoto roku. Slavnostní ceremoniál mohli sledovat i diváci v přímém přenosu na Óčku, a také on-line na internetu (www.ocko.tv).

Padesátku nominací ve dvanácti kategoriích sestavili redaktoři hudební televize Óčko. O vítězích, kteří si odnesli originální sošky s okem, pak rozhodli hlasováním sami diváci Óčka pomocí sms zpráv.

Na pódiu se kromě vítězů v jednotlivých kategoriích postupně živě představili: vítězná kapela Kit Kat Výtahu z Óčka 2008 Nonsense, zpěvačka Jana Lota, skupiny Fate Magazine, Circus Ponorka, nové tváře Marek Ztracený, Tomáš Klus a zpěvačka Ewa Farna. Poté nastoupila na pódium hiphopová sekce – slovenská skupina Kontrafakt a slovenský rapper Vec, kterému zahostovali jihlavští Pio Squad. Katarína Knechtová a skupiny UDG a Airfare publikum v Tesla areně pořádně rozjeli, a Aneta Langerová a slovenští No name pak společně s Chinaski definitivně přivedli publikum do varu.

Zlatým hřebem večera bylo živé vystoupení většiny členů Óčko AllStars s písní Ty jsi jako já. Ještě před samotným vystoupením proběhl křest společného alba s názvemTy jsi jako já. Album pokřtila herečka a moderátorka Tereza Kostková, která je patronkou nadačního fondu Veselý senior. Kmotra alba zároveň také poděkovala celému týmu Óčko Allstars za podporu, protože právě výtěžek z písničky Ty jsi jako já získá tento nadační fond.

Celým večerem diváky provázel tandem Pavel Cejnar a nová moderátorská tvář hitparády T-music chart Marcela Skřivánková, která narychlo zaskočila za nemocnou Lenny Trčkovou.

Mezi předávajícím osobnostmi se objevili: ředitel ZOO Praha Petr Fejk, páter Zbigniew Czendlik, zpěvák Miro Žbirka, herec Jan Antonín Duchoslav, režisér Jakub Kohák, frontman skupiny Airfare Thomas J. Lichtag a krásné dámy - Česká Miss 2007 Lucie Hadašová, Kateřina Sokolová a Zuzana Jandová (Miss České republiky 2007 a 2008).© 2005 - 2024 RGM Entertainment, s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
webDesign Studio9